بازار چارسو

اطلاعات پروژه

موقعیت:تهران - تقاطع خیابان جمهوری و حافظ

معمار:مهندسان معمار بن سار - محمد مجیدی

سال اجرایی: 1394

جزئیات پروژه

طراحی نورپردازی این مجتمع تجاری فرهنگی که در قلب منطقه تجاری تهران قرار گرفته است یکی از جذاب ترین و چالش برانگیز ترین پروژه های نورسافرم بود.
نمای این پروژه دارای طراحی ویژه ای بود که در آن با الهام از فرم های معماری ایرانی یک پوسته منحصر به فرد ساخته شده بود و یکی از چالش برانگیز ترین بخش های این پروژه این بود که نورپردازی نما بتواند ویژگی های معماری را به خوبی نمایش دهد.
از همان مراحل اولیه ساخت پروژه با همراهی تیم معماری، یک چراغ مخصوص با پخش نور ویژه ای برای این پروژه ساخته شد. لنزهای نامتقارن به کار رفته در این پروژه، نور یکنواخت مناسبی بر روی سطح نما ایجاد کرده و منجر به این می شوند که با ایجاد کنتراست منفی نورپردازی شده و در نتیجه تمام جزییات تایل ها و تفاوت های ان به خوبی به نمایش در بیاید.
در فضای وید مرکزی چراغ های وال واشر سقفی توکار که تا ارتفاع ۶ متر را به صورت یکنواخت روشن می کنند باعث بهتر دیده شدن حجم می شوند.
در قسمت فودکورت چراغ های سوپرنوا ساخت DELTALIGHT حس و حال زیبایی به فضا داده و در قسمت سینمایی چراغ های سری VERA ساخت فنوس به صورت Uplight روشنایی مناسبی روی سقف تامین می کنند.


برندهای مورد استفاده

Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type